Poradnik skutecznego obstawiającego – co robić, by wygrywać?

Zakłady bukmacherskie są czymś, co wymaga nie tylko – jak mogłoby się wydawać – szczęścia, ale i dużych umiejętności. Skuteczności nie zdobywa się w nim od razu, a jest ona wynikiem miesięcy, jeśli nie lat budowania w tym doświadczenia, uczenia się na błędach i analizowania. Jak zatem odpowiednio się do tego przygotować? Jak obstawiać, by przynosiło to efekty w postaci wysokich wygranych? W tym poradniku skupimy się na wszystkim tym, co jest najistotniejsze w dążeniu ku skuteczności w obstawianiu.

Poradnik skutecznego obstawiającego - co robić, y wygrywać?
Poradnik skutecznego obstawiającego – co robić, by wygrywać?

Pięć najważniejszych rzeczy przy skutecznym obstawianiu

Choć wielu ludzi decydując się na obstawianie decyduje się na spontaniczność właśnie na tym polu, nie zawsze jest ona w stanie zagwarantować odpowiedni poziom skuteczności. Wynika to przede wszystkim z faktu, że bazuje ona bardziej na intuicji niż na właściwym przygotowaniu się do typowania. Najlepsi bukmacherzy doradzają jednak, by jeszcze przed obstawianiem przygotować się choć trochę do niego. Sami serwują mnóstwo statystyk i informacji mających na celu pomoc w tym właśnie. Poniżej prezentujemy pięć rzeczy, na które należy zwrócić uwagę chcąc po prostu wygrywać i poprawiać własną skuteczność w obstawianiu.

1. Analiza spotkań sportowych

Analiza jest czymś, o czym wiele osób zapomina, a co stanowi absolutną podstawę w przynoszącym rezultaty obstawieniu. Im ona dokładniejsza i bardziej skrupulatna, tym większe są szanse na to, że typy bukmacherskie będą miały potencjał na przyniesienie rzeczywistych wygranych.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jednak oznacza wyrażenie „kompleksowa analiza”? Na przykładzie piłki nożnej można powiedzieć, że zakłada ona między innymi:

  • określenie fazy turnieju czy ligi – ta definiuje, które zespoły mają jeszcze szansę na sukces, a które będą mogły odpuszczać. Wskazuje też na aspiracje poszczególnych zespołów oraz to, jak istotne dla nich będzie każde kolejne spotkanie;
  • sprawdzenie formy każdej z drużyn – da się ją określić chociażby na podstawie jej ostatnich meczów. Passa ma tutaj ogromne znaczenie, gdyż nie tylko pokazuje tę formę, ale też daje znać o morale zespołu i jego podejściu na kolejne spotkanie;
  • wychwycenie mocnych i słabych punktów każdego zespołu – dzięki temu w łatwiejszy sposób można porównać go z innym;
  • spojrzenie na kluczowych zawodników i analiza związana właśnie z nimi.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto wiedzieć: niektórzy legalni bukmacherzy, w tym STSFortuna czy eWinner dają dostęp do bardzo rozbudowanych statystyk, które znakomicie ułatwiają analizowanie spotkań sportowych.

2. Kursy bukmacherskie

Niewielu początkujących typujących zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele da się wyczytać z kursów bukmacherskich. Można powiedzieć, że są to typy bukmacherskie samych operatorów. Mniejsze kursy wskazują na faworyta – jest to zresztą naturalne, gdyż polscy bukmacherzy jak STS, Forbet czy Fortuna nie chcą dać zarobić na pewniakach. Drużyny o niewielkim potencjale związanym z wygraną opatrują za to wysokimi kursami, by zachęcić typujących do ryzykowania. Warto mieć to na uwadze, choć nie trzeba uważać tego za coś, czego trzeba się za wszelką cenę trzymać.

3. Odpowiedni rynek bukmacherski

Obstawianie cały czas standardowego rynku (1X2) jest nierozsądne. Często więcej można nauczyć się poprzez stawianie na mniej szablonowe rynki – zwłaszcza takie, które wymagają precyzyjnej i ukierunkowanej na jedną rzecz analizy (na przykład strzelenie bramki przez konkretnego zawodnika). Popularni bukmacherzy jak Forbet oferuja graczom szereg możliwości, tylko od nas zleży co będziemy obstawiać.

ewinner polski bukmacher
Polski bukmacher eWinner – oferta bonusów z kodem BETONLINE

4. Typy bukmacherskie z zewnątrz

Choć typy bukmacherskie innych osób nie zawsze są czymś, na czym można polegać, warto szukać stron, które ubarwiają je swoją własną analizą. Wtedy też ich wartość drastycznie wzrasta, a one same stają się niesamowicie przydatne.

5. Oglądanie spotkań sportowych

Aby móc skutecznie obstawiać, należy rzeczywiście interesować się konkretną dyscypliną i po prostu oglądać spotkania sportowe w jej obrębie. Gdzie oglądać darmowe mecze? Pozwalają na to chociażby najlepsi bukmacherzy jak STS, Fortuna i Forbet, ale tylko obstawiającym.

Wybór bukmachera – czy ma znaczenie?

Polscy bukmacherzy stwarzają różne warunki do obstawiania. Są tacy, którzy dbają o to, by były one jak najlepsze. Chodzi tutaj o takich operatorów, jak STSFortuna czy eWinner, a zatem wiodących zawodników na naszym rynku. Czy jednak sam wybór bukmachera ma jakiekolwiek znaczenie w kontekście skutecznego obstawiania? Okazuje się, że tak. Odpowiedni bukmacher jest bowiem w stanie zmotywować do obstawiania wysokimi kursami. Co więcej, za pośrednictwem środków bonusowych jesteśmy w stanie lepiej wykorzystać swój budżet na zakłady, a tym samym szybciej budować doświadczenie w obstawianiu. Warto mieć świadomość, że nabieranie skuteczności w obstawianiu to proces, który potrafi trwać kilka miesięcy, a nawet kilka lat. Wymaga częstego typowania, ale i analizowania własnych sukcesów i porażek i wyciągania z nich wniosków. Znacznie lepiej robi się to u bukmachera, który zna się na rzeczy i wie, jak do tego właściwie zmotywować.

Rzeczą bardzo istotną jest tutaj także interfejs użytkownika. Jedni legalni bukmacherzy przykładają się do tego, by był on jak najbardziej intuicyjny. Inni zaś bagatelizują go, nie dbając o jego intuicyjność. Tymczasem ma on bardzo duży wpływ na wygodę codziennego obstawiania, a zatem i ostateczne jego efekty w postaci wygranych lub przegranych.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Back to top button