Jak obstawiać typy bukmacherskie na Ekstraklasę?

Rozgrywki Ekstraklasy każdego dnia śledzi bardzo duża część polskich obstawiających. Równie duża ich ilość decyduje się na to, by obstawiać własne typy na Ekstraklasę. Jak jednak pokazują statystyki, większość z nich nie przygotowuje się odpowiednio do tego, odnosząc porażki również w przypadku najbardziej oczywistych meczów. Właśnie dla takich osób postanowiliśmy opracować nasz poradnik, w którym przedstawimy podstawowe zasady skutecznego obstawiania Ekstraklasy. Podpowiemy też, którzy bukmacherzy online w Polsce są tymi najlepszymi do tego, by typować polską ligę.

Jak obstawiać typy bukmacherskie na Ekstraklasę
Jak obstawiać typy bukmacherskie na Ekstraklasę?

5 zasad skutecznego obstawiania polskiej Ekstraklasy

Ekstraklasa jest ligą dość specyficzną i w wielu aspektach różną od innych lig światowych. Różnice są widoczne przede wszystkim w stylu gry, ale też w samej strukturze tabeli i tym, o co rywalizują drużyny. Z uwagi na to, liga polska wymaga od typującego odpowiedniego podejścia. Jak obstawiać Ekstraklasę, by odnosić w tym sukcesy? Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady.

1. Zapoznajmy się z motywacjami wielu drużyn

Podstawą w obstawianiu polskiej Ekstraklasy jest zrozumienie, jakie są dążenia każdej grającej w jej obrębie drużyny. Warto przy tym wiedzieć, że:

  • pierwsze miejsce w tabeli ligowej gwarantuje możliwość udziału w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów,
  • drugie i trzecie miejsce w tabeli pozwala z kolei na udział w eliminacjach Ligi Konferencji Europy,
  • szesnaste, siedemnaste i osiemnaste miejsce to pozycje spadkowe – drużyny, które zakończą sezon na którymś z nich spadną do 1. Ligi i zostaną zastąpione przez tamtejszych liderów.

Każda drużyna grająca w Ekstraklasie stara się uniknąć obecności na ostatnich pozycjach – jest to główna motywacja tych zespołów, które grają raczej przeciętnie i są zagrożone tym właśnie. Nie każdy zespół jednak dąży po awans do turniejów europejskich. Dla wielu wystarczające na dany sezon jest utrzymanie się w środku tabeli. Motywacje bardzo często wpływają na zachowanie drużyn i piłkarzy na boisku – zarówno pozytywnie (dodają chęci do gry), jak i negatywnie (narzucają presję, z którą nie każdy jest w stanie sobie poradzić).

ZOBACZ WIĘCEJ:

2. Poznajmy faworytów i beniaminków

Często jeszcze przed rozpoczęciem sezonu można zdecydować się na wskazanie faworytów do sięgnięcia po tytuł mistrzowskich. Ocenę tego ułatwi zarówno cały poprzedni sezon, jak i rozgrywki towarzyskie, które bardzo często są toczone w przerwie międzysezonowej. Choć w polskiej Ekstraklasie nie brakuje zaskoczeń, w większości przypadków faworyci nie zawodzą – to z kolei może nam dać pewne pojęcie na temat obstawiania aktualnego sezonu.

Beniaminki pochodzący z pierwszej ligi to dla wielu niewiadoma. Dla nas jednak nie powinni oni takową być. Powinniśmy dokładnie przestudiować ich zachowanie na boisku, motywacje, możliwości. Tak, aby móc powiedzieć, czy będą w stanie powalczyć o więcej i z kim będą mieli największe szanse na zwycięstwo.

3. Analizujmy wszystko, co tylko się da

Analiza jest podstawą skutecznego obstawiania polskiej Ekstraklasy. Powinna być dokonana jeszcze przed rozpoczęciem spotkania – nawet jeśli zamierzamy obstawiać je na żywo. Na początku powinniśmy przeprowadzić ogólną analizę sytuacji w tabeli ligowej (zwłaszcza jeśli typujemy w środku sezonu). Później zaś analiza ta powinna być kierunkowa, a zatem zwracająca uwagę na dwie drużyny z konkretnego meczu.

Co powinniśmy analizować? Słowem: wszystko to, co może mieć wpływ na przebieg konkretnego spotkania sportowego. Sprawdźmy mocne i słabe strony obu zespołów, porównajmy ich dotychczasowe starcia bezpośrednie i oceńmy ich aktualną formę.

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce dają nam dostęp do licznych danych statystycznych, które bardzo pomagają w dokonywaniu analizy.

4. Zwracajmy uwagę na kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie są tak właściwie typami samych bukmacherów na konkretne spotkanie. Choć bukmacherzy online również się mylą, rzadko kiedy chcą stracić na konkretnym spotkaniu. Jeśli więc chcemy zyskać, koniecznie zwróćmy uwagę na kursy i wykorzystajmy je na swoją korzyść.

Większy kurs oznacza to, że bukmacher jest pewny, że dane zdarzenie nie dojdzie do skutku. Im kurs jest bliższy 1.00, z tym większym pewniakiem mamy do czynienia (i tym mniej będziemy w stanie wygrać).

5. Oglądajmy mecze na żywo

Nie da się skutecznie obstawiać Ekstraklasy bez oglądania meczów rozgrywanych w jej ramach. Są one prawdziwą kopalnią wiedzy analitycznej. Zwłaszcza jeśli oglądamy je z komentarzem. To one mówią najwięcej o formie, zachowaniu konkretnych piłkarzy oraz tym, jak przedstawia się każdy kolejny zespół na boisku.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na Ekstraklasę

Z uwagi na jej popularność, polska Ekstraklasa jest oczkiem w głowie praktycznie każdego bukmachera, który działa w Polsce. Nie ma co się dziwić – to ona cieszy się w końcu największą popularnością i to na jej obstawianie decyduje się przeciętny kibic z naszego kraju. Tak duży wybór bukmacherów nie oznacza, że u każdego możemy spotkać się z tymi samymi warunkami na obstawianie.

Zdecydowanie najlepiej na tle całej konkurencji przedstawia się STS. Bukmacher ten doskonale pokrywa każde spotkanie w ramach polskiej Ekstraklasy, pozwalając na typowanie tak przedmeczowe, jak i na żywo. Przedstawia nie tylko bardzo konkurencyjne kursy bukmacherskie, ale też daje duża swobodę obstawiania. NIe musimy się u niego ograniczać do najbardziej typowych rynków. Możemy sięgać również po te mało typowe, a bardziej profitowe. Jeżeli chcemy obstawiać z dodatkowym bonusem, to w STS kod promocyjny BETONLINE daje nam dodatkowe 100 PLN.

Podobnie przedstawia się oferta bukmachera Fortuna, uznawanego za drugiego najpopularniejszego buka w naszym kraju. W wielu przypadkach jest on bezkonkurencyjny i potrafi zaskoczyć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego Superofertę. Fortuna pozwala obstawiać mecze Ekstraklasy ze sporym wyprzedzeniem, zawsze dając dostęp do dwóch kolejek naprzód.

Jeżeli chodzi o typowanie polskiej Ekstraklasy, dobrze sprawdza się również bukmacher Superbet, którego oferta jest bardzo szeroka, a który bardziej niż inni stara się o sympatię swoich klientów. Wszystko ze względu na to, że na rynku istnieje stosunkowo krótko i musi budować swoje grono typujących.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Back to top button