10 rzeczy, które warto wiedzieć na temat obstawiania i bukmacherów

Zakłady bukmacherskie są czymś, co wydaje się niezbyt skomplikowane. Ot, wystarczy zarejestrować się u bukmachera, wpłacić środki i wskazać na opcję, która w obrębie danego spotkania wydaje się być tą najbardziej prawdopodobną. Tymczasem jednak polska scena bukmacherska jest znacznie bardziej złożona, a rzeczy, które warto wiedzieć jeszcze zanim się na nią wkroczy jest o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Zebraliśmy dziesięć tych zdecydowanie najważniejszych – takich, które trzeba wiedzieć, by orientować się na rynku. Każdą z nich rozwiniemy właśnie w tym wpisie.

jak obstawiać mecze w internecie
10 rzeczy, które warto wiedzieć na temat obstawiania i bukmacherów

1. Bukmacherzy swoje usługi świadczą wyłącznie osobom pełnoletnim

Z uwagi na fakt, że zakłady bukmacherskie są hazardem w najczystszej postaci, od typujących wymagają osiągnięcia pełnoletniości. Ustawa hazardowa zobowiązuje bukmacherów do legitymowania każdego ich klienta – zarówno tego typującego za pośrednictwem Internetu, jak i tego, który odwiedza ich punkt stacjonarny. Sytuacja ta nie jest jednak czymś nowym, a taki stan rzeczy utrzymuje się już od stuleci. Jeszcze zanim bukmacherka trafiła do Internetu uważana była za rozrywkę właśnie dla dorosłych.

2. Legalny bukmacher to w naszym kraju wyłącznie ten z licencją

Ustawa hazardowa, która w 2010 roku została uchwalona przez polski rząd, a w 2017 roku została znowelizowana (to ta nowelizacja miała największy wpływ na rynek zakładów wzajemnych), narzuca na bukmacherach obowiązek pozyskania licencji. W związku z tym wyłącznie licencjonowani bukmacherzy są w naszym kraju tymi legalnymi. Legalność konkretnego podmiotu można sprawdzić na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów, które zajmuje się przydzielaniem licencji. Typowanie zakładów sportowych u bukmacherów nieposiadających jej grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

3. Niektórzy bukmacherzy pozwalają oglądać darmowe transmisje meczów

W pogoni za coraz lepszą ofertą polscy bukmacherzy wprowadzili w obręb własnych serwisów internetowych możliwość oglądania darmowych transmisji telewizyjnych wybranych spotkań. Jest to opcja dostępna wyłącznie w przypadku wybranych meczów i tylko u niektórych bukmacherów (proponuje ją chociażby bukmacher STS, Fortuna czy Betfan). Transmisje są oferowane nieodpłatnie, ale tylko dla aktywnych klientów bukmachera. Zwykle wymagają zatem postawienia na cokolwiek.

4. Wszyscy bukmacherzy pozwalają na obstawianie meczów w czasie ich trwania

Oferta na mecze na żywo stała się ostatnimi czasy tą zdecydowanie najpopularniejszą. Kibice cenią ją za niesamowite emocje towarzyszące dynamicznym rynkom bukmacherskim – obstawiający zaś doceniają fakt, że kupony są w jej obrębie rozwiązywane nawet w przeciągu kilkunastu sekund. Należy jednak pamiętać, że obstawianie spotkań sportowych na żywo wymaga znacznie większych umiejętności. Nie tylko bowiem trzeba posiadać należytą wiedzę, ale i umiejętność korelowania jej z aktualnymi wydarzeniami i bardzo spontanicznego sięgania po nią.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

5. Polscy bukmacherzy nie mogą świadczyć usług związanych z kasynem

Jedynym polskim kasynem internetowym, które może działać w zgodzie z polskim prawem jest Total Casino – podmiot należący do Totalizatora Sportowego (spółki skarbu państwa). Nie oznacza to jednak, że internetowi bukmacherzy są pozbawieni oferty na legalny poker, blackjacka, wojnę czy bakarat. Te występują w ich najnowszej usłudze gier karcianych. Z tym jednak, że nie gramy w niej w owe gry, a zaledwie obserwujemy ich profesjonalne symulacje i obstawiamy zmieniające się dynamicznie i zależnie od aktualnej sytuacji na stole opcje.

6. Obowiązkowa weryfikacja konta u bukmachera wymaga podesłania mu skanu dowodu

Każdy polski bukmacher jak STS czy Forbet zmusza nas do dokonania weryfikacji własnego konta. Często jest ona odwlekana przez założenie nam tak zwanego konta tymczasowego. Nigdy jednak nie jest ona czymś możliwym do uniknięcia. Weryfikacja jest procesem mocno ustandaryzowanym. Oznacza to, że u każdego bukmachera wygląda identycznie i sprowadza się do podesłania mu skanu lub zdjęcia dowodu. Po co bukmacher przeprowadza weryfikację? Przede wszystkim po to, by:

  • spełnić wymóg rządu, który narzuca na nim obowiązek legitymowania każdego z jego klientów;
  • sprawdzić, czy dany użytkownik jest pełnoletni;
  • upewnić się, że użytkownik posiada tylko jedno konto – choć można mieć konta u różnych bukmacherów, u jednego jest się w stanie mieć tylko jedno.
ewinner polski bukmacher
Polski bukmacher eWinner – oferta bonusów z kodem BETONLINE

7. Można mieć własne konto u kilku bukmacherów jednocześnie

Polskie prawo nie narzuca nam obowiązku korzystania z usług zaledwie jednego bukmachera. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie w tym, by zarejestrować się chociażby u każdego z nich. Posiadanie kilku kont u różnych operatorów jest czymś bardzo rozsądnym, bo daje pole do wyboru najlepszej oferty na konkretne spotkanie. Warto jednak wiedzieć, że u jednego bukmachera można mieć zaledwie jedno konto.

8. Wybrani bukmacherzy działają również w lokalach stacjonarnych

Choć lokale stacjonarne zostały poniekąd wygryzione przez serwisy Internetowe, wybrany polscy bukmacherzy (STS, Fortuna)wciąż prowadzą w nich swoją działalność. Co więcej, są one bardzo popularne. Zwłaszcza, że w ich obrębie można liczyć na specjalną ofertę promocyjną, faworyzującą regularność i lojalność.

9. E-sport jest jedną z „pełnoprawnych” dyscyplin sportu

Choć jeszcze kilkanaście lat temu było to abstrakcją, dziś obecność e-sportu w bukmacherskich serwisach internetowych jest czymś całkowicie naturalnym. Co więcej, staje się on coraz popularniejszy i chętniej rozwijany, a u wielu bukmacherów zdołał nawet pozyskać swoją osobną zakładkę, wyróżniającą go na tle innych dyscyplin.

10. Istnieje możliwość typowania kilku zdarzeń sportowych jednocześnie

Choć kupony pojedyncze są tymi, w które inwestuje zdecydowana większość obstawiających, istnieją również te akumulacyjne (zwane również AKO / KOMBi / MULTI czy po prostu „taśmami”). W ich obrębie można zawrzeć nawet kilkadziesiąt typów na różne zdarzenia, przede wszystkim z obrębu innych spotkań sportowych. Są kuponami bardziej ryzykownymi, bo do pozytywnej realizacji wymagają trafienia każdego ze zdarzeń. Im ich więcej, tym większe jest ryzyko, ale i większa jest dodatkowa wygrana.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Back to top button