Handicap w zakładach bukmacherskich

Profesjonalni bukmacherzy zachęcają Klientów do gry wieloma dostępnymi zakładami. Pamiętajcie, że możecie obstawiać nie tylko zdarzenia podstawowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się też na liczne opcje dodatkowe. Wielu zawodników chętnie gra handicapy. Czym charakteryzują się takie zakłady? Kiedy warto postawić na takie właśnie rozwiązanie? Oto kilka naszych wskazówek w tym temacie.

handicap
Handicap w zakładach bukmacherskich

Czym charakteryzują się handicapy?

Najprościej rzecz ujmując, handicap w zakładach bukmacherskich to liczba bramek lub punktów, jaka jest dodawana lub odejmowana od końcowego wyniku danego zawodnika, drużyny itp. Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie. W lidze angielskiej w tym momencie najlepiej radzą sobie piłkarze Liverpoolu.

Podopieczni Juergena Kloppa dystansują nawet Manchester City. Uważacie, że zawodnicy tego klubu wygrają minimum dwoma bramkami swoje najbliższe ligowe spotkanie? W takim razie możecie postawić zakład 1 (-1.5) na The Reds. Co stanie się, jeśli Liverpool wygra, ale na przykład tylko 2:1? Wtedy niestety stracicie swoje pieniądze. Wszystko dlatego, że finalny wynik, po zastosowaniu handicapu to 0,5:1.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Po prostu od rezultatu klubu z Liverpoolu odejmuje się wartość umieszczoną w nawiasie. Aby wygrać na tym zakładzie Liverpool musi zaś po prostu zwyciężyć minimum dwoma bramkami, na przykład 2:0. Wtedy końcowy wynik, po zastosowaniu handicapu, to 0,5:0. Prawda, że proste?

Warto też wiedzieć, że wyróżniamy generalnie dwa rodzaje handicapów. Jest to wariant europejski oraz azjatycki. Handicap europejski ma trzy opcje do wyboru. Natomiast azjatycki o jeden wariant mniej.

Kiedy warto obstawiać handicapy?

Często dzieje się tak, że na wyraźnego faworyta – danego spotkania – kursy są bardzo niewielkie. Po prostu użytkownicy dochodzą do wniosku, że nie są one do końca opłacalne. W związku z tym szukają innej alternatywy. Nierzadko decydują się właśnie na handicapy. Nie można zapominać o tym wszystkim. Chyba bowiem nikogo nie trzeba przekonywać, że dzięki temu kursy mogą być o wiele wyższe. Jeśli na przykład obstawicie, że Liverpool wygra, ale bez handicapu, to ewentualna wygrana będzie niższa – w porównaniu z sytuacją kiedy zaryzykujecie, iż podopieczni Niemca zwyciężą minimum dwoma golami itp.

„Gram handicapy sporadycznie, ale zwykle kiedy gram to stawka jest wyższa niż zakłady z podpórkami, niestety nie jestem ekspertem od handicapów i raczej ich nie obstawiam.” – typer z forum betonline.net.pl

Większa ewentualna wygrana to oczywiście większe ryzyko. Trzeba zatem wziąć pod uwagę rozmaite aspekty. Warto przeanalizować formę danego klubu czy drużyny. Należy uwzględnić ewentualne kontuzje itp. Ważna jest także forma w meczach domowych i wyjazdowych.

Co jeszcze wziąć pod uwagę? Między innymi historię meczów bezpośrednich. Statystyki wyraźnie pokazują, że dana drużyna wygrała kilka ostatnich meczów sporą różnicą goli? To pokazuje, że po prostu potrafi grać z konkretnym rywalem. Wtedy są większe szanse na to, że Wasz zakład wejdzie.

Gdzie najlepiej grać na handicapy w piłce nożnej? Dobrym wyborem są ligi, gdzie pada relatywnie sporo goli. Należy natomiast unikać rozgrywek, gdzie wyniki są stosunkowo niskie (jak choćby w Ligue 1 itp.). Wtedy jest bowiem mniejsza szansa na to, że wygracie pieniądze na konkretnym zakładzie.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Back to top button