Kupony akumulacyjne (AKO) – jak obstawiać z zyskiem?

Najlepsi bukmacherzy w Polsce dążą do tego, by dawać swoim klientom jak najwięcej swobody w obstawianiu spotkań sportowych. Robią to nie tylko poprzez poszerzanie swojej oferty i oddawanie im do dyspozycji coraz większej liczby rynków bukmacherskich, ale też pozwalanie na sięganie po dwa różne rodzaje kuponów. Tym podstawowym jest oczywiście kupon SINGLE, w którym zawarty jest typ na jedno zdarzenie w obrębie jednego spotkania. Co jednak jeżeli chodzi o kupon AKO? Czym się odznacza, jakie są jego wady i zalety? O czym warto pamiętać przy jego zawieraniu? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

jak obstawiac kupony akumulacyjne
Kupony akumulacyjne (AKO) – jak obstawiać z zyskiem?

Czym są kupony akumulacyjne (AKO)?

Kupon akumulacyjny jest kuponem, w obrębie którego zawiera się zakłady na kilka różnych zdarzeń w obrębie kilku spotkań sportowych. Ilość zdarzeń jest praktycznie nieograniczona, a jego wartość wzrasta wraz z jej zwiększaniem. Cechą charakterystyczną kuponu AKO jest to, że jest on znacznie bardziej ryzykowny od kuponu pojedynczego. Wynika to z faktu, że pomyślne jego rozwiązanie zależy nie od jednego, ale od większej liczby zakładów. Jeżeli w jego obrębie zawrze się zakłady bukmacherskie na 20 zdarzeń, każde z nich trzeba wytypować poprawnie. Jeden błąd pozbawia szans na jakąkolwiek wygraną. Kupony AKO są przez to polecane wyłącznie najbardziej doświadczonym użytkownikom.

Zalety kuponów AKO

Kupony akumulacyjnie niewątpliwie posiadają wiele zalet, które sprawiają, że stawianie ich potrafi być opłacalne, ciekawe i po prostu lubiane przez typujących. O jakich zaletach mowa?

  • Większe wygrane – jest to największa zaleta kuponów AKO. Te są w stanie zmaksymalizować wygrane typującego. Im więcej zdarzeń w obrębie jednego kupnu się wytypuje, tym większa będzie wygrana (ale i ryzyko, oczywiście). Sprawia to, że nawet niewielkie stawki są w stanie doprowadzić do dużego zysku.
  • Większe emocje – kupony AKO to gwarancja znacznie większych emocji towarzyszących obstawianiu. Po pozytywnym rozwiązaniu pierwszego zdarzenia jeszcze bardziej czeka się na wynik kolejnego, a gdy dojdzie już do ostatniego, emocje mogą sięgnąć zenitu.
  • Możliwość lukratywnego łączenia zakładów – jeżeli posiada się dwa spotkania (nawet z obrębu zgoła odmiennych dyscyplin sportu), co do których jest się pewnym, można je połączyć w jeden kupon, tym samym gwarantując sobie większy potencjał jeżeli chodzi o ostateczny zysk. Szczególnie, ze wtedy kurs oczywiście rośnie, dając jeszcze handicap mamy spora sumkę do wygrania.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Wady kuponów AKO

Istnieje wiele przyczyn tego, że na obstawianie kuponów AKO decydują się przede wszystkim ludzie bardziej doświadczeni i gotowi na stratę pewnej ilości gotówki. Wynika to z ich wad, najważniejsze spośród których wymienimy poniżej.

  • Znacznie większe ryzyko, które jest największą wadą kuponów akumulacyjnych. Nie wystarczy poprawnie wytypować jednego spotkania – trzeba to zrobić w przypadku kilku z nich, a każde kolejne to ryzyko przegranej. Sprawia to, że na kuponach tego typu ciężko jest budować długofalową taktykę.
  • Większa frustracja w przypadku przegranej, która wynika oczywiście z tego, że do typowania kilku spotkań trzeba się przygotowywać kilkakrotnie dłużej i wymaga to wiele więcej pracy. Frustracja wzmaga się oczywiście wraz z tym, jak blisko się będzie wygranej. Jeżeli kupon okaże się przegrany za sprawą jednego zdarzenia, złość może być uzasadniona.
  • Konieczność włożenia w to wszystko większej ilości czasu – obstawianie kuponów AKO wymaga dokładnego przeanalizowania nie jednego, a kilku różnych spotkań sportowych. Generuje to mnóstwo pracy oraz narzuca konieczność wzięcia pod uwagę znacznie większej liczby aspektów.

O czym warto pamiętać obstawiając kupony akumulacyjne?

Stawiając kupony akumulacyjne już na start należy zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie się do tego. Aby osiągnąć skuteczność w tego typu obstawianiu, należy przygotować się do tego w taki sposób, jak przy obstawianiu pojedynczych kuponów. Każdego kolejnego zdarzenia w obrębie kuponu AKO trzeba być pewnym, a w osiągnięciu tej pewności pomóc może wyłącznie dokładna, skrupulatna i kompleksowa analiza bukmacherska. Podchodząc do obstawiania AKO warto też wiedzieć, że „pewniaki” są takowymi wyłącznie na papierze. Choć więc obstawianie dziesięciu spotkań z kursem 1.11 może wydawać się opłacalne, istnieje spore ryzyko, że tak właściwie takim nie będzie, a któryś z zakładów po prostu nie wejdzie.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Częstym błędem osób typujących kupony AKO jest dokładanie do nich kolejnych zdarzeń „na siłę”, tylko dlatego, że jest ono w stanie dodatkowo zwiększyć potencjał wygranej. Dlatego też dobrze jest pamiętać, że na własnym kuponie powinno się zawierać tylko te zdarzenia, co do których jest się pewnym. Nawet jeśli miałoby to oznaczać mniejszą ich ilość.

Jako że kupony AKO same w sobie pozwalają wygrać więcej – niezależnie od wkładu – warto dostosować do nich stawki, za które się typuje, biorąc pod uwagę ryzyko, jakiego się podejmuje.

Na kuponach AKO warto żonglować rynkami bukmacherskimi. Ten podstawowy (1X2) daje zaledwie 33% szans na zwycięstwo. Często można znaleźć rynki pewniejsze. Tutaj mniejszy kurs ma mniejsze znaczenie, gdyż i tak będzie mnożony za sprawą ilości spotkań. Warto więc stawiać na takie opcje, które uzna się za najbardziej opłacalne i prawdopodobne.

Pomocą na skuteczne obstawianie meczy może się też okazać opcja cash-out. Jeśli nie ma się pewności i chce się wycofać z zakładu przed jego zakończeniem (przy gwarancji pewnego zysku), warto skorzystać z tej właśnie opcji.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na kupony AKO

Wszyscy legalni bukmacherzy jak Fortuna, STS czy Betcris starają się, jak tylko mogą, by zachęcić klientów do obstawiania kuponów akumulacyjnych. Który z nich stwarza ku temu zdecydowanie najlepsze warunki? Odpowiedź jest prosta – ten, który oferuje najlepsze kursy bukmacherskie. To one bowiem decydują o potencjale zarobkowym kuponu akumulacyjnego.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Najlepiej na naszym rynku radzą sobie legalni bukmacherzy FortunaeWinner oraz STS. Wszyscy trzej są na naszym rynku praktycznie bezkonkurencyjni właśnie na polu oferowanych przez nich kursów. Co ważne, każdy z nich przygotował specjalną promocję na kupony AKO, która czyni je jeszcze bardziej opłacalnymi. Co ważne, wszyscy proponują też bardzo ciekawe bonusy bukmacherskie – a dodatkowe środki na obstawianie, zwłaszcza kuponów tego typu, na pewno się przydadzą.

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button