Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny?

Branża bukmacherska w Polsce ma się świetnie. Popyt na tego typu usługi stale rośnie. Polacy uwielbiają typować nie tylko wydarzenia sportowe, ale również z wielu innych dziedzin, np. polityki, kultury czy rozrywki. Konkurencja na rynku bukmacherskim sprawia, że bukmacherzy muszą przygotowywać dla swoich graczy coraz atrakcyjniejsze promocje i wyższe kursy. Niestety, w dalszym ciągu utrapieniem dla polskiego rynku bukmacherskiego są nielegalne firmy bukmacherskie. Dzisiejszy artykuł dedykujemy wszystkim tym, którzy chcieliby poznać najważniejsze różnice pomiędzy legalnymi i nielegalnymi bukmacherami. Jest to istotne, ponieważ za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów mogą nas spotkać surowe kary. 

legalni bukmacherzy w polsce
Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny

Legalny bukmacher – aktualne przepisy prawne

W 2017 roku zaszło mnóstwo zmian w funkcjonowaniu polskich firm bukmacherskich. Sejm znowelizował ustawę antyhazardową. W dokumencie tym zawarto szereg nowych wytycznych odnośnie działania legalnych firm bukmacherskich. Od tej pory legalną firmą bukmacherską jest tylko taka firma, która uzyska od Ministerstwa Finansów specjalne zezwolenie. Nowe, znacznie ostrzejsze przepisy nie spodobały się właścicielom zagranicznych firm bukmacherskich. Część z nich podjęła decyzje o całkowitym wycofaniu się z polskiego rynku. Jeszcze inni zagraniczni bukmacherzy zaczęli świadczyć swoje usługi w sposób niezgodny z przepisami prawa. 

Ministerstwo Finansów stara się na bieżąco blokować domeny firm bukmacherskich, które działają w sposób nielegalny. Niektórzy bukmacherzy jednak nic sobie z tego nie robią i zachęcają polskich graczy do obstawiania u nich zakładów. Trzeba pamiętać o tym, że zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów mogą nam grozić niezwykle surowe konsekwencje prawne.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Ustawodawca przewidział karę w wysokości wpłaconego depozytu oraz wygranej. Maksymalna wysokość kary dla osób obstawiających zakłady u nielegalnych bukmacherów może wynieść nawet przeszło 700 tysięcy złotych! 

Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny – instrukcja 

Dla niektórych osób sprawdzenie, czy dany bukmacher działa w sposób zgodny z przepisami polskiego prawa, wydaje się trudne. Nic bardziej mylnego. Jest to naprawdę banalnie proste, szczególnie w przypadku firm działających za pośrednictwem punktów stacjonarnych. W tym momencie wszystkie firmy bukmacherskie, które prowadzą na terenie Polski punkty naziemne, są w stu procentach legalne. Można korzystać z ich usług bez żadnych obaw o surowe konsekwencje prawne. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Trochę inaczej jest w przypadku internetowych bukmacherów. Legalny bukmacher prowadzący działalność w internecie powinien zamieścić w stopce swojej strony internetowej informację na temat numeru licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Jeśli na stronie internetowej takiego bukmachera próżno szukać informacji odnośnie jego licencji na świadczenie usług bukmacherskich w Polsce, to jest to informacja dla nas, iż ten bukmacher z pewnością nie świadczy swoich usług w sposób legalny. 

Które firmy bukmacherskie są legalne?

W tej chwili liczba legalnych firm bukmacherskich świadczących swoje usługi w internecie stale rośnie. Duża liczba firm sprawia, że muszą one ze sobą mocno konkurować o klientów. Dlatego tym bardziej nie opłaca się korzystać z nielegalnych bukmacherów, ponieważ możemy mieć z tego powodu nieprzyjemności. W Polsce jest zarejestrowanych 20 legalnych firm bukmacherskich – w tym gronie znajduje się między innymi Fortuna, Totolotek, STS, Betclic, LV BET, forBET czy eWinner. 

5 / 5. Ocen: 4

Zakłady bukmacherskie

Back to top button