Bonus bez ryzyka – jak działa popularny bonus bukmacherski?

Polscy bukmacherzy bardzo dużą wagę przykładają do swojej oferty promocyjnej. Nie ma się czemu dziwić – jako że nie mogą się promować w szeroko pojętych mediach (zabrania tego ustawa hazardowa), to właśnie bonusy bukmacherskie traktują jako formę przyciągania do siebie nowych użytkowników. Jedną z najchętniej przez nich oferowanych promocji jest bonus bez ryzyka – obecny w wielu bonusach powitalnych, ale i osobnych promocjach. Jak on działa i jak wykorzystać go w pełni? Kilka słów na ten temat powiemy w dzisiejszym wpisie.

bonus bez ryzyka
Bonus bez ryzyka – jak działa popularny bonus bukmacherski?

Jak działa bonus bez ryzyka?

Bonus bez ryzyka, a zatem tak zwany „cashback”, to dość nietypowy bonus. Przynajmniej porównując go do innych bonusów powitalnych (gdyż w takiej formie on zwykle występuje). Nie promuje bowiem pierwszego depozytu ani też samej rejestracji. Zamiast tego zabezpiecza pierwszy zakład zawarty po skorzystaniu z niego. Bukmacherzy online zwrócą stawkę za niego, jeśli ten okaże się przegrany. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że niczym się nie ryzykuje obstawiając zwykle na wysokiej stawce. Minusem zaś może okazać się to, że poprawne wytypowanie pierwszego zakładu wiąże się ze stratą bonusu (po prostu nie musi on chronić).

W jaki sposób maksymalnie wykorzystać darmowy bonus bez ryzyka?

Bukmacherzy online w większości przypadków zapewniają bonus bez ryzyka o ściśle określonej wartości (jest to zresztą jak najbardziej zrozumiałe). Aby więc z niego skorzystać, należy postawić swój pierwszy kupon na stawce za dokładnie tyle, ile dają. Jeżeli zatem bonus tego typu wynosi 500 złotych, nasz pierwszy kupon powinien opiewać na tę właśnie kwotę. W przypadku większości bukmacherów, możliwe jest obstawianie kuponów akumulacyjnych. Jako że wiążą się one ze znacznie większym ryzykiem (trzeba poprawnie obstawić nie jedno, a kilka różnych zdarzeń), moment posiadania zabezpieczenia jest idealnym do podjęcia takowego.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jeszcze zanim skorzysta się z bonusu bez ryzyka, warto zapoznać się z jego dokładnym regulaminem. Ten bowiem może diametralnie się różnić między różnymi bukmacherami.

Co liczy się najbardziej w bonusie bez ryzyka?

Początkujący typujący największą wagę przykładają do wartości każdego bonusu. Wychodzą z założenia, że im ona większa, tym więcej są w stanie zyskać. Choć nie mija się to z prawdą całkowicie, wartość kwotowa bonusu (również tego bez ryzyka) nie jest jedyną rzeczą, która ma wpływ na jego atrakcyjność. Znacznie ważniejsze są warunki jego otrzymania. O ile samo jego przyznanie jest jednak zwykle banalne i wystarczy do niego wzięcie udziału w promocji, o tyle przeniesienie środków pozyskanych za jego pośrednictwem na saldo główne nie zawsze jest proste. Zacznijmy jednak od początku.

Środki przyznane przez bonus bez ryzyka (a zatem zwrot stawki z mylnie postawionego zakładu) trafiają zwykle na tak zwane konto bonusowe. Bukmacherzy online nie dają możliwości ich natychmiastowej wypłaty. Zanim stanie się to możliwe, trzeba dokonać nimi obrotu. Ma to na celu zabezpieczenie bukmacherów przed wszelkiego rodzaju próbami ewentualnych nadużyć. Jak dokładnie to działa? Krok po kroku wyjaśniamy to poniżej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  1. Otrzymaliśmy 500 złotych w postaci cashbacku – trafiło to na nasze konto bonusowe i zostało obarczone koniecznością trzykrotnego obrotu.
  2. Aby 500 złotych móc wypłacić, trzeba je przenieść na konto główne. W przypadku trzykrotnego obrotu, będziemy musieli je wydać trzykrotnie na zakładu. W sumie zatem musimy obstawić za 1500 złotych ze środków bonusowych (konieczne jest więc wygrywaniem).
  3. Po dokonaniu obrotu środki się „uwalniają” – trafiają na saldo główne i można je wypłacić lub przeznaczyć na dalsze zakłady.

Warto wiedzieć, że obrót nie zawsze możliwy jest na każdym kuponie. Wymaganiom towarzyszy zwykle minimalna stawka, a często i część oferty bukmachera, z której można korzystać celem dokonywania obrotu. Często widzi się też konieczność dokonywania obrotu na kuponach akumulacyjnych z jednoczesnym zaznaczeniem, że do poprawnie wykonywanego obrotu zaliczają się wyłącznie kupony wygrane (a zatem takie, które zostaną obstawione poprawnie). Czyni to rzeczywiste otrzymanie środków na saldo główne bardzo ciężkim do wykonania.

Bonus bez ryzyka jest świetną opcją dla początkujących graczy, jest obok bonusów bez depozytu drugą promocją, która jest ulubiona przez Polskich typerów, takie bonusy oferują między innymi STS, Fortuna czy Betclic.

sts bukmacher online kod promocyjny betonline
Bonus bez depozytu w STS: Kod promocyjny: BETONLINE

Czy warto korzystać z bonusu bez ryzyka?

Polscy bukmacherzy zawsze chwalą się z oferowania bonusu bez ryzyka. Czy jednak zawsze jest on tak atrakcyjny, jak go przedstawiają? Otóż nie. Zawsze jednak w pewien sposób chroni pierwszy dokonywany przez nas zakład po jego otrzymaniu. Właśnie ze względu na to, że skorzystanie z niego nic nie kosztuje, a przynosi pewnego rodzaju profity, warto po niego sięgnąć. Nawet jeśli pozyskanych za jego pośrednictwem środków nie uda nam się obrócić. Zawsze jednak korzystajmy z oferty na niego w pełni świadomie i zwracajmy uwagę, czy nie ma w nim ukrytych kruczków. Choć u znanych operatorów pokroju STSeWinner czy Fortuna nie ma prawa się to zdarzyć, mniej popularni bukmacherzy online lubią dodawać swoje własne wymagania, czyniące z niego bonus nie do końca korzystny i opłacalny. Szczególnie w dalszej perspektywie.

Warto wiedzieć: najwięcej pieniędzy w promocję bonusów tego typu wrzucają nielegalni bukmacherzy. To u nich korzystanie z tego typu bonusu wiąże się z największym ryzykiem. Jest też niezgodne z polskim prawem. Zawsze więc upewnijmy się, kim są legalni bukmacherzy i obstawiajmy wyłącznie u nich.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Back to top button