Obstawianie meczów na żywo – 5 praktycznych porad

W dzisiejszych czasach świat zakładów bukmacherskich jest niesamowicie zróżnicowany – podobnie zresztą jak gusta osób, które decydują się na obstawianie. Polscy bukmacherzy pokroju znanych i lubianych firm STS, Fortuna czy eWinner doskonale zdają sobie z tego sprawę, a oprócz zakładów przedmeczowych już od dawna kładą nacisk na te odbywające się w systemie na żywo. Tymczasem one nie zawsze są tak łatwe i rentowne, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Wiele tutaj zależy od nas samych i naszego przygotowania do nich. W tym poradniku skupimy się właśnie na nim. Zaprezentujemy pięć porad, które sprawią, że typy bukmacherskie obstawiane na żywo będą skuteczniejsze, ale i jednocześnie łatwiejsze.

obstawianie na żywo
Obstawianie meczów na żywo – 5 praktycznych porad

1. Przeprowadzajmy analizę… przedmeczową

Nie jest tajemnicą fakt, że typowanie spotkań sportowych na żywo w dużej mierze sprowadza się do szybkiego i spontanicznego podejmowania decyzji. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że będą one nierozsądne. Wręcz przeciwnie, dogłębna analiza pomaga w podejmowaniu decyzji na żywo. Powinna ona być dokładnie taka sama, jak przy obstawianiu przedmeczowym, a zatem biorąca pod uwagę takie aspekty, jak między innymi:

  • forma zawodników i drużyn – można ją wywnioskować chociażby po ich ostatnich spotkaniach – nie tylko między sobą, ale i ogólnie;
  • mocne i słabe strony, wiele na temat których powiedzą statystyki;
  • styl gry – można go wydedukować chociażby po ilości kartek (ich większa ilość może oznaczać bezradność, ale też pewnego rodzaju agresywną rozgrywkę);
  • wydarzenia spoza meczu – kontuzje i rzeczy wpływające na atmosferę w konkretnym zespole również wpływają na to, jak będzie on zachowywał się na boisku.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Ogólnie rzecz biorąc analizować powinniśmy wszystko to, co jest istotne i co może przyczynić się do ostatecznego przebiegu meczu. Najlepsi bukmacherzy starają się to ułatwić, prezentując szczegółowe statystyki w obrębie swoich własnych serwisów internetowych.

2. Nie poddawajmy się emocjom

Skuteczne obstawianie na żywo sprzyja podejmowaniu pochopnych i w całości opartych o emocje decyzji. Nie ma się czemu dziwić – opcje bukmacherskie pojawiają się w nim równie szybko, co znikają, co stwarza poczucie konieczności jak najszybszego skorzystania z nich. Warto jednak wiedzieć, że nie każde są godne uwagi i nie z każdych musimy skorzystać. Emocje nie są dobrym doradcą, a to, że drużyna w pierwszej połowie zdecydowanie prowadzi nie oznacza, że w drugiej będzie równie skuteczna.

W obstawianiu na żywo nie warto też kibicować. Należy do tego podchodzić chłodnym okiem, przeprowadzając analizę tego, co rozgrywa się na bieżąco i to na niej bazować własne przypuszczenia. Oczywiście, liczy się tu refleks – zwłaszcza jeśli stawiamy na strzelenie bramki, gdy potencjalny strzelec jest już pod polem karnym. Zawsze jednak starajmy się, by swoje zakłady opierać o wiedze, a nie o intuicję i emocje.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

3. Wybierzmy, co dokładnie chcemy typować

Najlepsi bukmacherzy potrafią prezentować praktycznie każdy aspekt swojej oferty w ofercie LIVE. Jest z czego wybierać, co jednak nie oznacza, że należy podejmować się obstawiania wszystkiego, co tylko możliwe. Znacznie lepiej i rozsądniej jest wybrać rozgrywki i mecze, do których będziemy w stanie się przygotować, a co do których mamy już pewną wiedzę. Tutaj liczy się jeden solidny wybór, a nie wybranie kilkunastu spotkań i liczenie na łut szczęścia. 

Polecane jest skupienie się wyłącznie na jednych rozgrywkach – lidze lub turnieju. Opanowując do perfekcji wiedzę na temat ogółów jest się w stanie podejmować rozsądniejsze i skuteczniejsze decyzje w czasie obstawiania. Te z kolei są bardziej prawdopodobne do przyniesienia wygranych.

4. Bądźmy cierpliwi

Osoby obstawiające spotkania sportowe na żywo w STS czy innego buka bardzo często chcą skorzystać z okazji i postawić na zdarzenie dostępne przez kilkadziesiąt sekund lub kilka minut. Nie zważają przy tym, czy ich typy bukmacherskie mają szanse powodzenia. Tymczasem jednak cierpliwość jest cnotą. Należy wiedzieć, że nie trzeba obstawiać wszystkiego – a zwłaszcza tego, co do tego nie ma się pewności. Czasem warto odpuścić i skupić się na innej opcji bukmacherskiej aniżeli wejść w coś niepewnego i nieprzemyślanego. Oczywiście, zakłady bukmacherskie na żywo w dużej części bazują na spontaniczności, jednak musi ona być rozsądną spontanicznością.

5. Wybierzmy odpowiedniego bukmachera

Na naszym rynku działa aż kilkunastu różnych bukmacherów. STSeWinner czy Fortuna to tylko przykłady tych cieszących się największym zainteresowaniem. Choć wszyscy legalni bukmacherzy kuszą pod jakimiś względami, warto zwrócić uwagę na tego, który rzeczywiście będzie dla nas najatrakcyjniejszy. Można przy tym zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • kursy bukmacherskie – im większe one są, tym więcej można zyskać na pojedynczym zakładzie;
  • pokrycie ofertowe – jeśli konkretni bukmacherzy w Polsce nie pozwalają nam na obstawianie tego, co chcemy, są tymi niegodnymi uwagi;
  • bonusy i promocje, które w jeszcze lepszy sposób pozwalają na wykorzystanie własnego budżetu;
  • transmisje – zupełnie inaczej obstawia się, gdy można oglądać darmowe streamy meczów – najlepiej bezpośrednio u bukmachera.

5 / 5. Ocen: 6

Zakłady bukmacherskie

Back to top button