Najpopularniejsza streamingowa gra

Streamerzy są współczesnymi celebrytami świata gamingu. Kiedyś w tym świecie prym wiodły osoby reprezentujące popularne drużyny cybersportowe. Obecnie nie trzeba grać naprawdę rewelacyjnie, żeby zaistnieć w gamingowej branży. Wystarczy dostarczać świetną rozrywkę i nie musicie się za bardzo martwić tym, że nie jesteście w stanie za pierwszym razem trafić przeciwnika w popularnych shooterach. Jeżeli nie idzie wam w shooterach, zawsze możecie wykorzystać freebet bez depozytu i kręcić bębnami w popularnych grach slotowych.

No dobrze, skoro już wiemy jak świetnie można się bawić, oglądając popularnych streamerów, rodzi się pytanie, w jakie gry grają? Ostatnio na Twitchu bezapelacyjnym liderem jest gra Among Us, która polega na odnalezieniu złoczyńcy wśród załogi statku kosmicznego. Poza tym popularnym tytułem dominującą pozycje ma również League of Legends.

Jeżeli jesteście zwolennikami shooterów, możecie pooglądać streamy Escape From Tarkov, Valorant oraz oczywiście Counter Strike Global Offensive. Ostatnio dużą popularnością cieszy się również Call of Duty. Zawsze możecie również spróbować swoich sił w streamowaniu gier!

Streaming hazardu

Jest to temat, na który trzeba uważać. Niektóre kraje nie lubią streamowania gier hazardowych, z uwagi na przepisy zakazujące promowania hazardu. Taka aktywność może zostać odebrana właśnie jako zachęta do ryzykowania swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, a co gorsza, pieniędzmi swoich rodziców. Niektóre kasyna nie dokonują bardzo skrupulatnej weryfikacji, przez co nawet nieletni mogą grać za prawdziwe pieniądze. Z tego właśnie powodu powinniście być ostrożni i podchodzić do streamowania hazardowej rozrywki z rezerwą. Jak to mówią amerykanie “Better safe than sorry”!

  1. Streamować każdy może!

Kiedyś, żeby streamować i utrzymać odpowiednio wysoką ilość fpsów konieczne było posiadanie osobnego komputera, który był przeznaczony tylko i wyłącznie do streamingu. Gracze musieli więc posiadać zarówno gamingowy komputer, jak i komputer, którego celem jest wysyłanie obrazu.

Obecnie karty graficzne i procesory są na tyle zaawansowane, że nie ma żadnego problemu ze streamowaniem na waszym gamingowym pececie. Macie już dobry komputer, ale potrzebujecie jeszcze dwóch niesamowicie ważnych rzeczy.

Najpierw musicie oczywiście założyć konto na jednym z popularnych serwisów streamingowych. Liderami w kategorii portali streamingowych jest Twitch oraz Youtube, dlatego powinniście rozważyć założenie konta na tych serwisach. 

Oczywiście poza kontem i wygenerowaniem streamingowego klucza, będziecie potrzebowali również programu do streamowania. Na pomoc przychodzi OBS, który jest darmowym programem przeznaczonym do streamowania i nagrywania materiałów. 

Streaming to dla wielu osób praca na pełen etat, ale musicie poważnie się zastanowić, czy warto rzucać wszystko, żeby dostarczać rozrywkę streamując swoje poczynania w grach. Jeżeli po wielu miesiącach streamowania nie uda wam się stworzyć wystarczająco dużej bazy fanów, wówczas powinniście streaming potraktować bardziej jako hobby, niż pracę na pełen etat.

Skoro już wspomnieliśmy o pracy na pełen etat, jeżeli uda wam się jednak osiągnąć sukces, musicie być przygotowani na naprawdę ogrom pracy. Dobry stream to nie tylko regularne udostępnianie zabawnej i jakościowej rozrywki. Równie ważne jest utrzymanie całej otoczki, czyli dbanie o nowe ikonki na chacie, ciekawe efekty wyświetlające się po otrzymaniu donate lub subskrypcji. Tylko naprawdę wyjątkowi streamerzy mogą pozwolić sobie na długie miesiące korzystania z tego samego minimalistycznego overlaya. Subskrybenci waszego kanału muszą czuć się wyjątkowo i to właśnie ikonki, konkursy i ciekawa oprawa graficzna waszego streama bezpośrednio wpływają na wyjątkowość.

Musicie też pomyśleć o czymś, co pozwoli wam się wyróżnić na samym początku waszej streamingowej kariery. Bez elementu wyjątkowości na pewno utoniecie w morzu innych streamerów, którzy również chcą się za wszelką cenę wybić i trafiać na sam szczyt konkretnej kategorii na Twitchu lub Youtubie. 

Tak jak w biznesie, również w streamingu trzeba mieć jakiś pomysł na siebie. Zastanówcie się więc, czy lepiej czujecie się w roli oglądającego streamy, czy wolicie może rozpocząć streamingową karierę?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button